Ніколи не забудемо та не пробачимо


Голодомо́р 1932—1933 років — другий акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Вбивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані як до 1933 року, так і в 1933 році. Різниця полягає лише в масштабах злочину.
Українці пройшли через дуже страшні речі. І попри все зберегли свою волелюбність та здатність не підкорюватися.
Єднаючись у вшануванні тих, хто став жертвою геноциду голодом, ми нагадуємо собі й усьому світу, що темрява не може перемогти, що рано чи пізно зло засуджують, а жертв — пам’ятають і шанують.







Літературний сад

 Письменники - ювіляри листопада








В Україні сьогодні відзначають День Гідності та Свободи









Його започаткували у 2014 році на честь двох революцій, датою початку яких було 251 листопада - Помаранчева революція (2004 рік) та Революція Гідності (2014 рік).
Обидві події стали доленосними для України і назавжди змінили, а потім й утвердили ідеали свободи і демократії.
Другий рік поспіль День Гідності та Свободи відзначається на тлі війни. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
Дякуємо всім гідним і вільним. Тим, хто зі щитом і хто на щиті. Для яких найважливішими цінностями є і будуть Гідність і Свобода

20 листопада - Всесвітній день дитини

20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування цієї дати як дня світового братства та взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ухвалила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. Від 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
За даними ООН, щороку одинадцять мільйонів дітей помирають, не доживши до свого п'ятого дня народження, ще десятки мільйонів залишаються фізично чи розумово хворими, не маючи змоги дорослішати, жити і розвиватися. Багато з цих смертей викликані хворобами, що легко запобігають або легко виліковуються; інші - згубними наслідками злиднів, невігластва, дискримінації та насильства. Всі разом ці причини завдають тяжких втрат сім'ям, громадам, державам та усьому світу. Тож цей день покликаний ще раз привернути увагу суспільства до преблеми захисту дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до малечі у всьому світі.